Zamek w Ogrodzieńcu - gaj oliwny Vincenta van Gogha

79,00 zł

Obraz wygenerowany przez sztuczną inteligencję na podstawie zdjęcia zamku Ogrodzieniec oraz obrazu "Gaj oliwny" Vincenta Van Gogha.

Zamek Ogrodzieniec - ruiny zamku leżącego na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, wybudowanego w systemie tzw. Orlich Gniazd, w województwie śląskim. Zamek leży na najwyższym wzniesieniu Jury Krakowsko-Częstochowskiej – Górze Zamkowej wznoszącej się na 515,5 m n.p.m. Pierwsze umocnienia w miejscu późniejszego zamku stanęły za panowania Bolesława Krzywoustego. Zrównał je z ziemią najazd tatarski w 1241 r. Na ich miejscu w połowie XIV w. zbudowano zamek gotycki – siedzibę rodu rycerskiego Włodków Sulimczyków. Warownia była doskonale wkomponowana w teren: z trzech stron osłaniały ją wysokie skały, a obwód zamykał kamienny mur, wjazd prowadził wąską szczeliną między skałami. W 1973 r. zamek posłużył jako część plenerów zdjęciowych do serialu Janosik. 2018: realizacja scen do serialu „Wiedźmin” produkowanego przez Netflix.

Vincent van Gogh (1853-1890) - holenderski malarz postimpresjonistyczny, którego twórczość dzięki żywej kolorystyce i emocjonalnemu oddziaływaniu wywarła dalekosiężny wpływ na sztukę XX w. Artysta w ciągu swego życia cierpiał na napady lękowe i narastające ataki spowodowane zaburzeniami psychicznymi. Zmarł w wieku 37 lat jako twórca nieznany szerszemu ogółowi, w wyniku postrzału z broni palnej - prawdopodobnie samobójczego. Mało doceniany za życia, van Gogh zyskał sławę po śmierci. W ciągu całego życia Vincent van Gogh sprzedał tylko jeden obraz.

Więcej na wikipedii: Zamek Ogrodzieniec, Vincent Van Gogh

Z czego to jest zrobione?

  • Płótno Canvas jest to lniany materiał imitujący stosowane przez artystów malarskie płótno. Obrazy mają błyszczące wykończenie i charakteryzują się wysoką trwałością i nasyconymi kolorami.
  • Drewniana rama: wydruk naciągany jest na prawdziwą drewnianą ramę systemem naciągu płótna.
  • Uchwyt dzięki któremu w łatwy sposób można powiesić na ścianie.
Więcej informacji
Dostępność 3-7 dni roboczych