Zamek w Niedzicy - ekspresjonizm

79,00 zł

Obraz wygenerowany przez sztuczną inteligencję na podstawie zdjęcia zamku w Niedzicy oraz obrazu w stylu ekspresjonistycznym.

Zamek w Niedzicy - średniowieczna warownia znajdująca się na prawym brzegu Zbiornika Czorsztyńskiego. Zamek ten został wzniesiony najprawdopodobniej w początkach XIV wieku przez Kokosza Berzeviczego, prawdopodobnie na miejscu wcześniejszej budowli obronnej.
Zamek niedzicki był plenerem wielu filmów. Od marca 1955 r. kręcono tutaj zdjęcia do filmu Zemsta na podstawie komedii Aleksandra Fredry z 16-letnią Beatą Tyszkiewicz w roli Klary. Był on również miejscem realizacji zdjęć m.in. do seriali telewizyjnych Janosik oraz Wakacje z duchami.

Ekspresjoniści dążyli do wydobycia zjawisk wyjątkowych, zniekształconych, patologicznych. Stosowali symbole skojarzeniowe, odwołujące się do mrocznych zakątków ludzkiej podświadomości. Przedstawiali zdeformowaną rzeczywistość, by przekazać subiektywną jej wizję.

Więcej na wikipedii: Zamek w Niedzicy, Ekspresjonizm

Z czego to jest zrobione?

  • Płótno Canvas jest to lniany materiał imitujący stosowane przez artystów malarskie płótno. Obrazy mają błyszczące wykończenie i charakteryzują się wysoką trwałością i nasyconymi kolorami.
  • Drewniana rama: wydruk naciągany jest na prawdziwą drewnianą ramę systemem naciągu płótna.
  • Uchwyt dzięki któremu w łatwy sposób można powiesić na ścianie.
Więcej informacji
Dostępność 3-7 dni roboczych