Zamek w Malborku - Gwiaździsta Noc Vincenta van Gogha

79,00 zł
Podgląd

Obraz przedstawiający zamek w Malborku powstały przez połaczenie zdjęcia oraz obrazu Vincenta Van Gogha: "Gwiaździsta Noc".

Obraz wygenerowany przez sztuczną inteligencję na podstawie zdjęcia zamku w Malborku oraz obrazu Vincenta Van Gogha - Gwiaździsta Noc.

Zamek w Malborku został wzniesiony w kilku etapach od 1280 do poł. XV w. przez zakon krzyżacki. W latach 1309–1457 siedziba wielkich mistrzów zakonu krzyżackiego i władz Prus Zakonnych, w latach 1457–1772 rezydencja królów Polski. Jest to największa na świecie konstrukcja wykonana z cegieł. Dzięki położeniu nad rzeką Nogat, barki i statki handlowe miały łatwy dostęp do zamku. Co roku pod koniec lipca odbywa się tam średniowieczny jarmark.

Vincent van Gogh (1853-1890) - holenderski malarz postimpresjonistyczny, którego twórczość dzięki żywej kolorystyce i emocjonalnemu oddziaływaniu wywarła dalekosiężny wpływ na sztukę XX w. Artysta w ciągu swego życia cierpiał na napady lękowe i narastające ataki spowodowane zaburzeniami psychicznymi. Zmarł w wieku 37 lat jako twórca nieznany szerszemu ogółowi, w wyniku postrzału z broni palnej - prawdopodobnie samobójczego. Mało doceniany za życia, van Gogh zyskał sławę po śmierci. W ciągu całego życia Vincent van Gogh sprzedał tylko jeden obraz.

Więcej na wikipedii: Zamek w Malborku, Vincent Van Gogh

Z czego to jest zrobione?

  • Płótno Canvas jest to lniany materiał imitujący stosowane przez artystów malarskie płótno. Obrazy mają błyszczące wykończenie i charakteryzują się wysoką trwałością i nasyconymi kolorami.
  • Drewniana rama: wydruk naciągany jest na prawdziwą drewnianą ramę systemem naciągu płótna.
  • Uchwyt dzięki któremu w łatwy sposób można powiesić na ścianie.
Więcej informacji
Dostępność 3-7 dni roboczych