Zamek w Bobolicach - Vincent van Gogh

79,00 zł

Obraz wygenerowany przez sztuczną inteligencję na podstawie zdjęcia zamku w Bobolicach oraz obrazu Vincenta Van Gogha - Autoportret z fajką.

Królewski zamek w Bobolicach został zbudowany przez króla Polski Kazimierza Wielkiego najprawdopodobniej ok. 1350–1352 roku. Zamek miał zabezpieczać okoliczne dominium i bronić Małopolski przed najazdami ze strony Śląska, należącego ówcześnie do Korony czeskiej. Zamek zaliczany jest do grupy warowni zwanych Orlimi Gniazdami. W XIX w. w podziemiach zamku znaleziono skarb. W plenerach zamku powstały zdjęcia do serialu telewizyjnego Korona królów.

Vincent van Gogh (1853-1890) - holenderski malarz postimpresjonistyczny, którego twórczość dzięki żywej kolorystyce i emocjonalnemu oddziaływaniu wywarła dalekosiężny wpływ na sztukę XX w. Artysta w ciągu swego życia cierpiał na napady lękowe i narastające ataki spowodowane zaburzeniami psychicznymi. Zmarł w wieku 37 lat jako twórca nieznany szerszemu ogółowi, w wyniku postrzału z broni palnej - prawdopodobnie samobójczego. Mało doceniany za życia, van Gogh zyskał sławę po śmierci. W ciągu całego życia Vincent van Gogh sprzedał tylko jeden obraz.

Więcej na wikipedii: Zamek w Bobolicach, Vincent Van Gogh

Z czego to jest zrobione?

  • Płótno Canvas jest to lniany materiał imitujący stosowane przez artystów malarskie płótno. Obrazy mają błyszczące wykończenie i charakteryzują się wysoką trwałością i nasyconymi kolorami.
  • Drewniana rama: wydruk naciągany jest na prawdziwą drewnianą ramę systemem naciągu płótna.
  • Uchwyt dzięki któremu w łatwy sposób można powiesić na ścianie.
Więcej informacji
Dostępność 3-7 dni roboczych